30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun...

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun...

Çok Değerli ADANA DEMİRSPOR taraftarları ve güzel ÜLKEMİZİN çok değerli vatandaşları....

30 Ağustos Zafer Bayramımız hepimize kutlu olsun.

26 Ağustos 1922'de başlayıp 9 Eylül’de düşmanın denize dökülmesiyle sonuçlanan Büyük Taarruz, topraklarımızın düşman işgalinden kesin bir şekilde kurtarıldığı muharebedir.

Büyük Taarruz ve sonucunda kazanılan Büyük Zafer, zafere inanan ve ona ulaşmak için sabırla gayret gösteren milletin inancının eseridir. Atatürk; “Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir. Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir.” sözüyle, milli mücadelenin kazanılması için önce milletin zafere olan inancını sağlamak gerektiğini ifade etmiştir. Nitekim, milli mücadele boyunca yaşlısından kundaktaki bebeğine kadar herkesin eşi benzeri görülmemiş fedakarlıkları sayesinde bu millet tekrar ayağa kalktı ve şahlanıp ortak hedef etrafında birlik olmanın nelere kadir olduğunu tüm dünyaya gösterdi.
Büyük Zafer’in sonucunda yalnızca bağımsız bir devlet kurmakla kalmadık; istiklal mücadelemizle emperyalizmin kölesi olmuş toplumlara da örnek olduk. Zaferimizden güç alan nice topluluk sömürgeci efendilerine baş kaldırdılar. Bu nedenle, Büyük Taarruz yalnız bizim değil, sömürülen tüm mazlum halkların emperyalizme karşı ortak zaferidir.
Milli mücadelede canlarını gözlerini kırpmadan feda etmek üzere bu yola baş koyan kahraman atalarımız sayesinde bugün al yıldızlı bayrağımızın altında özgürce yaşıyoruz. Başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizden Allah razı olsun, ruhları şad olsun.

Sevgi ve hürmetlerimle;

Murat SANCAK
ADANA DEMİRSPOR Kulübü Başkanı


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis