Güçlü Türkiye'nin Güçlü Kadınları

Güçlü Türkiye'nin Güçlü Kadınları

TURKUVAZ Medya Grubu ve VakıfBank ana sponsorluğunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında 'Güçlü Türkiye'nin Güçlü Kadınları' zirvesi gerçekleştirildi. Zirveye Adana Demirspor Kulübü Altyapı antrenörü Songül Paksoy’da davetli olarak katıldı.
'Güçlü Türkiye'nin Güçlü Kadınları' zirvesine KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye  Erdoğan Bayraktar, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Fecir Alptekin, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, Sanatçılar Ajda Pekkan ve Hülya Koçyiğit, Vakıfbank Voleybol Takım Kaptanı Melis Gürkaynak, Olimpik Yüzücü Nida Eliz Üstündağ, Jimnastikçi Tutya Yılmaz  yanı sıra bir çok ünlü isim katıldı.
Zirvenin açılış konuşmasını KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar yaptı. Bayraktar, "Kadınlar Günü kadını çiçeğe, böceğe benzetme; kadını öve öve bitirememe günü değildir. Kadın hatalarıyla ve sevaplarıyla insandır. Kadın sağlıklı bir aile ve sağlıklı bir toplumun bel kemiğidir" dedi.
Moderatörlüğünü Özlem Doğaner’in yaptığı “Vakıfbankla Sporda Kadının Gücü” oturumunda panelist olarak konuşmasını yapan Songül Paksoy “Sizlere kulübümden ve Adana’dan selamlar getirdim. Adana Demirspor’un tarihindeki ilk kadın antrenörüm ve bu şansı tanıdıgı için sayın başkanım Murat Sancak’a  çok teşekkür ederim. Futbola ve çocukları eğitmeye olan tutkum nedeniyle devlet memurluğundan istifa edip yeniden sahalara döndüm. Amacın vatana millete faydalı bireyler yetiştirmek. Spor en büyük sosyal sorumluluk projesidir. Bende bir kadın olarak yıllarca futbol oynadım ve futbol erkeklere özgü bir oyun değildir kadınlar da cok iyi futbol oynar. Bu konuda Federasyonun medyanın sponsorların ve halkımızın destegini bekliyoruz.” diyerek Tüm Kadınların gününü kutladı .


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis