Mavi çocuk dualarla anıldı

Mavi çocuk dualarla anıldı

Beynindeki tümör nedeniyle hayatını kaybeden ve bağışlanan organlarıyla 4 çocuğa yeniden hayat veren 6 yaşındaki Ali Utku Yücel’in adı, Adana Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi’nde yaşayacak.

 Adana’da beynindeki tümörden kurtulmak için ameliyat edilen, ancak 9 gün sonra yaşam savaşını kaybeden ve bağışlanan organları minik bedenlere umut olan 6 yaşındaki Ali Utku Yücel’in, vefatının 5. Yılı nedeniyle Mevlid’i Şerif okutularak, anma töreni düzenlendi. Aynı zamanda İbo Osman Caddesi üzerinde bulunan Adana Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi’nin ismi de değiştirilerek Mavi Çocuk Ali Utku Yücel Eğitim Merkezi oldu. Adana Demirspor’un maçlarında Mavi-Lacivertli bayrağı elinden düşürmediği için Ali Utku Yücel, ’Mavi Çocuk’ diye anılıyordu.
DUALAR OKUNDU
Adana İbo Osman Caddesi üzerinde bulunan ve ismi değiştirilen Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait Mavi Çocuk Ali Utku Yücel Eğitim Merkezi binası önünde Ali Utku Yücel için Mevlid’i Şerif okutuldu. Mevlit de Ali Utku Yücel’in babası Gazeteci Kemal Yücel, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili  Ramazan Akyürek, Gençlik Spor Daire Başkanı Halil Hızlısoy, Gençlik Spor Şube Müdürü Kadir Ak, Adana Demirspor yöneticisi Kazım Bozan ve altyapı hocaları Fatih Tevek,Kasım Gökyıldız,Erhan İnan ve çok sayıda davetli hazır bulundu. Okunan Mevlit’in ardından Ali Utku Yücel ve Afrin de hayatını kaybeden şehitler için dualar edildi.
 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis