Teknik Direktörümüz Yılmaz Vural'ın açıklamaları

Teknik Direktörümüz Yılmaz Vural'ın açıklamaları

Teknik Direktörümüz Yılmaz Vural, Kulübün Aytaç Durak Tesisleri’nde yaptığı haftalık olağan basın toplantısında, sarı veya kırmızı kart gören oyuncuların artık cezalandırılacağını söyledi. 

Futbolculara uygulanacak kart cezalarının en yüksek prim miktarına göre ayarlandığını belirten Vural, “Bundan sonra kart başı 10 bin lira ceza vereceğiz. Prim de 10 bin lira olacak. İçeride, dışarıda oynanan maç ayrımı yapmaksızın 3 veya 1 puana prim ödenecek. Galibiyete 10 bin lira, beraberliğe 5 bin lira prim ödeyeceğiz. Dolayısıyla, cezayı da aldıkları en yüksek prime göre uyarlamaya çalıştık. Kırmızı karttan, her oynamadığı maç için 10 bin TL, 4 sarı karttan oynamayan oyuncuya 10 bin lira ceza vereceğiz. Sarı kartların değerlendirmesini ben yapacağım. Futbola aykırı hareketlere ceza vereceğiz. Oynamadıkları primleri ve maç başları ödenmeyecek. Oyuncu da biraz kendine dikkat edecek. Ödül nasıl varsa, ceza da verecekler. Hamido’nun itirazını yaptık. Cezasının 3 maça düşürülmesini bekliyoruz. Hamidou için 6 bin 500 ceza geldi. Hamidou, 3 maç için 30 bin lira, artı 6 bin 500, toplamda 36 bin 500 lira para cezası ödeyecek. Diğer arkadaşımız Orkan’ın gördüğü sarı kartları hakem raporlarına göre değerlendirdik. Onun da cezaya gerek olmadığına kanaat getirdik. Tahsilatları da ilk alacaklarından tahsil edeceğiz. Af maf yok” dedi.

Tayyib, İsmail ve Kage’nin sakat olduğunu açıklayan Teknik Direktör Yılmaz Vural, “Cezalı 3 arkadaşımız var. Teşvik ve ceza konularını kulüp Başkanımız sayın Murat Sancak ile görüşüp düzenledik. Başkanımız ve oyuncularımızla birebir görüşme yaptıktan sonra başkanımız teşvikleri daha çekici hale getirecek. Her futbolcu yaptığı hareketin cezasını çekecek. Geçen hafta canımız yandı” diye konuştu.

“Kendi oyun durumumuzu tartışacak olursak, ne yaptık, niye böyle bir 11’le çıktık diye bakacak olursak” diye konuşmasını sürdüren Vural, “Maçın genelinde baktığımızda birinci devre 4, ikinci devre 5 pozisyona girmişiz. Rakibin birinci devre 4, ikinci devre attığı golün dışında bir tane pozisyonu olmuş. İkinci yarı oyuna daha hakim hale gelmişiz. Maalesef 88. Dakikada bize göre korner olmayan, aut olan bir atış kullanılmış, akabinde rakip oyuncunun elle topu önüne alarak, filelere göndermesiyle gol olmuş. Üzgünüz. Maç sonrasında soyunma odasında beni son derece memnun eden bir durum yaşandı. 15 dakika heykel gibi sessizce durdular. Vücut dilleri çok açık bir dille gösteriyordu, açık bir dille ikna ettim, ancak o şekilde evlerine gittiler. Bu takım olmadır. Bu kadar üzülmeleri beni çok mutlu etti” şeklinde konuştu.

Geneline bakıldığında takımın pozisyon bulmakta sıkıntı çekmediğini de ifade eden Vural, “Savunmasını iyi yapıyor ama yan toplarda sıkıntı yaşıyoruz. Topu içeri yönlendirecek sahadaki dağılımı iyi yapmak zorundayız. Bu konuya ağırlık vereceğiz. Orada bir hata yapıyorsunuz ki, rakibin lehine gelişen olaylar yaşanabiliyor. Duran toplara vurma konusunda geçen hafta çok çalıştık ama, daha fazla üstüne durmamız gerekiyor. Kendi yarı sahamıza yakın yerde duran topa neden olacak davranışlar yapmazsak, atağa çıkarken ilk toplarda pas hatası yapmazsak yüzde 85’e yakın riski ortadan kaldırmış oluyoruz. Oyuncularımızı bu konuda eğitmemiz gerekiyor. Benim için 25 günlük süre doldu. Bu süreçte 25 antrenman, 10 toplantı, 7 adet fitness antrenmanı yapmışız. Bu tempo düşük değil ama malum uygulamayı yaparken biraz daha fiziksel durumu üst seviyeye çıkarmamız gerekiyor. Salı günü dinlenmeye verdik. Yarın taktik çalışma yapıp, cumartesi günü Balıkesirspor’la maç yapacağız. Çarşamba akşamı gideceğiz. Cuma günü 5:30 uçağı ile İzmir’e gidecek olsak takım dinlenemez. Sağ olsunlar, Balıkesirspor’dan sahalarını istedik, verdiler. Dinlendikten ve şartlara uyum sağladıktan sonra bir maç oynamak istedik. Yönetim bu konuda bize anlayış gösterdi. Bu şekilde, Balıkesirspor maçına bugünden itibaren hazırlanmaya başlayacağız” dedi.

Kulübün kendi içindeki dinamiğinin de derlenip toplandığını belirten Teknik Direktör Yılmaz Vural, “Oyuncuların da artık kulüp içinde rolü yalnız futbol oynamak olacak. Sahaya çıktıklarında sadece futbol oynamayı ve kendi gelişmesini düşünecek bir hale getirmek, bu durumdan sonra daha da netleşecek” diye konuştu.

Balıkesirspor’la yapacakları maçın değerlendirmesini de yapan Vural, “Tabii ki, Balıkesirspor, puan cetveline bakıldığında önemli bir rakibe karşı önemli bir galibiyet aldı. 20 puana ulaştı. Bizimle aramızdaki puan farkı  4. Onlar da bize karşı kazanıp aradaki puan farkını kapatmak isteyeceklerdir” dedi.

“Şimdi biz de istiyoruz ki, biz de kazanalım” diye konuşmasına devam eden Vural, “Rakip ayrımı yapmayacağız. Kazanmak zorundayız. Biz de bu maçı kazanırsak 27 puanla, önemli puan kayıplarının telafisini yapmış olacağız. 3 gün sonrasında bir kupa maçı oynayacağız. Evimizde oynayacağımız Gençlerbirliği ile oynayacağımız maçın önemi de bizim için çok önemli. Ara transferde gelişmeler olabilir. Akabinde, ayın 2’si Belek’te yapacağımız kampa kadar takımın psikolojik, sosyal ve taktiksel yapısını tamamlayıp bu kampa başlamış olacağız. İki haftalık yoğun bir tempo olacak. İkinci yarıdaki 17 maçlık dönemde istiyoruz ki 32 maçlık lig sonunda hedeflediğimiz puana gelip ilk 6’da değil, 1. Veya 2. Nasıl çıkabilirizin uğraşını vermeye çalışıyoruz” dedi.

İsmail ve Tayyib'in sıkıntılarının Balıkesir maçında olmalarına engel olmaması yönünde temenni de de bulunan Vural, “Doktorlar raporlarını değerlendireceğiz. Biraz şikayetleri var. Her oyuncumuzun yokluğu elimizi biraz daha zayıflatıyor. Gönül istiyor ki, 28 kişilik kadromuz, rekabetin içinde olsun. Adil’in de sözleşmesini yaptık. Artık bu oyuncu da bizim futbolcumuz” diye konuştu.

Sosyal medya ve gazetelerde çıkan isimlerle ilgili soruyu da cevaplayan Yılmaz Vural "Bu haberler asla gerçeği yansıtmıyor ve gündemimizde bu isimler asla yer almamaktadır."

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis