Futbol Akademimizin Başına Özgür Zengin Getirildi.

Türk futboluna son 3 yılda önemli isimler kazandırmış olan Adana Demirspor’umuz altyapıda da gelecekte formamıza hizmet edecek oyuncuların yetişmesi için somut adımlar atmaya devam ediyor.
2000 yılında antrenörlük hayatına Kartalspor’da başlayan ve UEFA PRO LİSANS ve UEFA TUDOR LİSANSI bulunan Özgür Zengin futbol akademimizin başına getirilmiştir.


Futbol Akademi Direktörümüz Özgür Zengin aynı zamanda Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden 1998 yılında mezun olmuş ve yüksek lisans yapmıştır.
Zengin ayrıca 12 yıllık Kartalspor Futbol Akademi Direktörlüğü sırasında ülkemiz futbolunda bir çok profesyonel oyuncunun gelişim sürecinde katkıda bulunmuştur.
Özgür Zengin: ’’ Camiamıza layık oyuncular yetiştireceğiz.’’
Yeni sezonda futbol akademimizi yönetecek olan Özgür Zengin öncelikle kendisine bu fırsatı veren Başkanımız Murat Sancak’a teşekkür etti. Vakit geçirmeden çalışmalara başlayacaklarını belirten Zengin ‘’ Altyapı süreci uzun ve meşakkatli bir iştir. Doğru organizasyon ve planlama ile sistemli çalışarak ADANA DEMİRSPOR camiasına layık olmaya çalışacağım. İlk hedefimiz önce gelecekte Adana Demirspor formasına hizmet eden yetenekli ve kişilikli gençleri takıma kazandırmak, daha sonrada futbol okullarımızda tüm gençlerimize hizmet etmektir.’’dedi.

Özgür Zengin’in daha önce çalıştırdığı kulüpler;

2000-2012 | Kartalspor Kulübü – PTT 1. Lig – Futbol Akademi Direktörü

2013-2014 | Göztepe Spor Kulübü – TFF 2. Lig – Futbol Akademi Direktörü – Teknik Direktör

2014-2016 | Kartalspor Kulübü – TFF 2. Lig – Teknik Direktör

2018 | TFF Eğitim Dairesi – Eğitmen Antrenör

2019-2020 | Alanyaspor – Süper Lig – Yardımcı Antrenör

2020–2021 | Afjet Afyonspor – TFF 2. Lig – Teknik Direktör

28 Temmuz 2021